Спортска такмичења поводом дана студената

Дана 23.04.2015. године на теренима Техничке школе "Михајло Петровић – Алас" одржана су такмичања  поводом  Дана студената  нашег Универзитета.

Никада до сада није било више дисциплина у којима су се студнти надмеаали, а такмичили су се у следећем :

• фудбал (мушка и женнска конкуренција) ;
  • кошарка (м и ж) ;
  • одбојка (м и ж) ;
  • стони тенис (екипно мушка и женска конкуренција по 2 играча );
  • билијар ( по једна представник) ;
  • шах (по једна представник ) ;
  • стони фудбал ( екипно по два члана).

И ове године као, увек до сада, велики број студената се одазвао и узео учешћа, поред самих факултата и виших школа , ове године  нашем позиву  одазвали су се и студенти са ИБЦМ-а. Укупно је у надметањима учествовало преко 250 студаната који су бранили боје својих факултета. Освајачи пехара ове године су :

• Кошарка мушка : ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ;
  • Кошарка женска : ФСФВ;
  • Фудбал мушки : ФТН;
  • Фудбал женски : ФСФВ;
  • Одбојка мушка :ФСФВ;
  • Одбојка женска : ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ;
  • Стони тенис мушка конкуренција : УЧИТЕЉСКИ ФАКУЛТЕТ;
  • Стони тенис женска конкуренција : УЧИТЕЉСКИ ФАКУЛТЕТ ;
  • Шах : ПРАВНИ ФАКУЛТЕТ;
  • Билијар : УЧИТЕЉСКИ ФАКУЛТЕТ;
  • Стони фудбал : ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ;
  • Пехар за фер плеј : ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ ;

Након спотског дела у башти студентског кафића Индекс организована је дневна журка , током које су подељени пехари и на која је потрајала до раних вечерњих часова. Након тога са почетком од 21:00 организована је журка у кафе-клубу Ексклузив, коју је красила одлична атмосфера и сјајно расположење.

Велику захвалност поред факултета који су учествовали,  дугујемо самим особама које су изнеле целоукупан Дан студната : судијама, записничарима, организационом одбору, логистичарима,  као и Студентском центру и Техничкој школи „Михајло Петровић –Алас“ који су, као и ранијих година, помогли саму организацију Дана студената.

Поздрав до и нових дружење и сусрета на спортским теренима  …

П.С. у плану су бројне активности Студентског парламента у наредном периоду.