Једнодневни обилазак манастира на Косову и Метохији

Студентски парламент Универзитета у Пиштини са привременим седиштем у Косовској Митровици организовао је једнодневни обилазак манастира на Косову и Метохији. Прва посета била је 14. марта, а наредне две 21. и 22. марта.

Организација је била спроведена на многим факултетима Приштинског Универзитета и одзив студената је заиста био на више него очекиваном нивоу. Њихова очекивања су била оправдана, вратили су се са лепим утисцима и вечним успоменама. Посета Пећкој Патријаршији, манастиру Високи Дечани и Зочишту и пристојном ручку у Великој Хочи и чашици разговора, студенте је додатно мотивисала и освестила и дала прави увид у културну и вечну баштину српког опстанка и обнављања и неговања наслеђеног богаства која остају и за нас и у нас. Уз благослове, најискреније жеље и речи спокојства, студенти су се вратили својим домовима и пренели несебичне доживљаје и утиске у нади да ће неговање, слога и љубав више заживети на овим просторима и да се нада на светој земљи неће никада угасити.